Notowania

porady
26.04.2011 00:00

Wypowiedzenie umowy e-mailem a forma pisemna

Pytanie: Złożyłem wypowiedzenie umowy po przez e-mail, jednakże druga strona umowy nie uznała ważności tego wypowiedzenia, ponieważ nie było to w formie pisemnej. Czy ma ona rację?...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Złożyłem wypowiedzenie umowy po przez e-mail, jednakże druga strona umowy nie uznała ważności tego wypowiedzenia, ponieważ nie było to w formie pisemnej. Czy ma ona rację?

Odpowiedź: Z art. 78 Kodeksu cywilnego, do zachowania pisemnej formy czynności prawnej wystarcza złożenie własnoręcznego podpisu na dokumencie obejmującym treść oświadczenia...

Tagi: porady, prawo, prawo cywilne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz