Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
28.03.2007 00:00

Wydanie samochodu przez warsztat naprawczy

Pytanie: Po wypadku, który nastąpił bez mojej winy, oddałem pojazd firmie, która naprawia auta bezgotówkowo. Na życzenie właściciela firmy złożyłem w zakładzie ubezpieczeń cesję praw do odszkodowania...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Po wypadku, który nastąpił bez mojej winy, oddałem pojazd firmie, która naprawia auta bezgotówkowo. Na życzenie właściciela firmy złożyłem w zakładzie ubezpieczeń cesję praw do odszkodowania na rzecz firmy naprawczej. Samochód miał być naprawiony maksymalnie do 2 tygodni. Po tym czasie jednak firma nie wydała mi samochodu tłumacząc się faktem, że wyda mi go w chwili wpłaty na jej konto pieniędzy z zakładu ubezpieczeń sprawcy - co mija się z ideą systemu likwidacji szkód bezgotówkowych oraz, co ważniejsze, z poprzednimi naszymi ustaleniami. Czy firma ma prawo przetrzymywać mój samochód bez mojej zgody? Czy mogę żądać wydania mi go niezwłocznie? W końcu w tym momencie ja już nie mam prawa do odszkodowania, lecz ten warsztat - na mocy cesji.

Odpowiedź: Zgodnie z art. 509 kodeksu cywilnego wierzyciel może bez zgody dłużnika przenieść wierzytelność na osobę trzecią (przelew/ cesja), chyba że sprzeciwiałoby...

Tagi: porady, prawo, prawo cywilne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz