Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
27.03.2006 00:00

Umowa poręczenia

Pytanie: Czy spełnia wymogi kodeksu cywilnego umowa poręczenia, na której złożę tylko oświadczenie na piśmie, że poręczam za kogoś wykonanie przez niego innej umowy? Czy też powinienem jednak...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Czy spełnia wymogi kodeksu cywilnego umowa poręczenia, na której złożę tylko oświadczenie na piśmie, że poręczam za kogoś wykonanie przez niego innej umowy? Czy też powinienem jednak sporządzić umowę na piśmie podpisaną również przez osobę, której składam to oświadczenie?

Odpowiedź: Według § 1 art. 876 stosunek poręczenia powstaje na podstawie umowy zawartej pomiędzy poręczycielem i wierzycielem. Dla ważności takiej umowy potrzebna jest...

Tagi: porady, prawo, prawo cywilne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz