Notowania

porady
13.06.2009 00:00

Umowa o dzieło autorskie między małżonkami

Pytanie: Mąż prowadzi działalność gospodarczą, mają z żoną wspólność majątkową.Czy mąż może zawrzeć z żoną umowę o dzieło z przeniesieniem majątkowych praw autorskich? Czym różni się zawarcie takiej...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Mąż prowadzi działalność gospodarczą, mają z żoną wspólność majątkową.Czy mąż może zawrzeć z żoną umowę o dzieło z przeniesieniem majątkowych praw autorskich? Czym różni się zawarcie takiej umowy z małżonkiem w porównaniu z umową z osobą obcą?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 33 pkt 9 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego prawa autorskie wchodzą w skład majątku osobistego każdego z małżonków. Zatem nawet w przypadku...

Tagi: porady, porady prawne, prawo, prawo cywilne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz