Notowania

porady
24.03.2009 00:00

Służebność mieszkania

Pytanie: Były mąż mojej córki zamieszkuje od 2 lat w moim mieszkaniu na podstawie bezpłatnej osobistej służebności wieczystej. Przez półtora roku, ponieważ sam zamieszkiwał, opłacał czynsz, opłaty za...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Były mąż mojej córki zamieszkuje od 2 lat w moim mieszkaniu na podstawie bezpłatnej osobistej służebności wieczystej. Przez półtora roku, ponieważ sam zamieszkiwał, opłacał czynsz, opłaty za energię elektryczną i gaz ze swojego konta (na podstawie rachunków jakie przychodziły na moje nazwisko). Wczoraj dowiedziałem się, że od pól roku nie płaci jednak za czynsz do spółdzielni. W rozmowie ze mną stwierdził, że ponieważ ma bezpłatną służebność doszedł do wniosku, że za nic nie musi płacić i to mój problem. Ale ja mam inne swoje mieszkanie i nie korzystam z tego mieszkania. Dlaczego, mimo że nie mieszkam tam mam za niego opłacać opłaty za mieszkanie? Czy mam prawo wyegzekwować od niego te opłaty? W jaki sposób?

Odpowiedź: Służebność mieszkania jest służebnością osobistą. Stosuje się do niej odpowiednio przepisy o służebnościach gruntowych, z zachowaniem art. 296 - 305...

Tagi: porady, porady prawne, prawo, prawo cywilne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz