Notowania

porady
01.08.2011 00:00

Rozporządzenie swoim udziałem w mieszkaniu a zgoda drugiego współwłaściciela

Pytanie: W tym roku mój ojciec, brat i bratowa wykupili od gminy mieszkanie komunalne korzystając z ...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: W tym roku mój ojciec, brat i bratowa wykupili od gminy mieszkanie komunalne korzystając z możliwości uzyskania bonifikaty. Ojciec przepisał na mnie 65% udziału w mieszkaniu, które wykupili, natomiast resztę czyli 35% brat i bratowa wykupili po połowie. Teraz bratowa chce oddać swój udział swojemu mężowi, czy może te zrobić bez mojej zgody? W końcu dysponuje większością udziałów w tym mieszkaniu...

Odpowiedź: W chwili obecnej lokal mieszkalny stanowi współwłasność przypadającą trzem osobom. Zgodnie z art. 198 kodeksu cywilnego każdy ze współwłaścicieli może...

Tagi: porady, prawo, prawo cywilne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz