Notowania

porady
31.07.2013 05:11

Prawo cywilne

Pytanie: W latach pięćdziesiątych doszło do zawarcia ustnej umowy zamiany nieruchomości niezabudowanych która dokonana została pomiędzy Gromadzką Radą Narodową i osobą fizyczną. Celem zamiany było...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: W latach pięćdziesiątych doszło do zawarcia ustnej umowy zamiany nieruchomości niezabudowanych która dokonana została pomiędzy Gromadzką Radą Narodową i osobą fizyczną. Celem zamiany było wzniesienie przez Gromadzką radę na otrzymanej w drodze zamiany działce budynku remizy OSP. Do chwili obecnej umowa ta jednak nie została sformalizowana. Dodatkowo oprócz budynku remizy na nieruchomości zostały poczynione inne inwestycje kosztem i staraniem zarówno członków OSP jak i gminy. Czy w oparciu o przepisy art 155 lub 231 kodeksu cywilnego można wezwać drugą stronę umowy do przeniesienia prawa własności gruntu na gminę?

Odpowiedź: Zawarta umowa ustna o przeniesienie własności nieruchomości jest bezwzględnie nieważna. Stanowią o tym obecnie obowiązujące przepisy k.c. (art. 158 w zw....

Tagi: porady, prawo, prawo cywilne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz