Notowania

porady
28.12.2008 00:00

Pełnomocnictwo a szkoda mocodawcy

Pytanie: Udzieliłem pełnomocnictwa co do sprzedaży posiadanych przeze mnie udziałów. Czy jeżeli pełnomocnik rozporządzi udziałami tak, że poniosę rażącą stratę (np. sprzeda udziały rynkowo warte 100...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Udzieliłem pełnomocnictwa co do sprzedaży posiadanych przeze mnie udziałów. Czy jeżeli pełnomocnik rozporządzi udziałami tak, że poniosę rażącą stratę (np. sprzeda udziały rynkowo warte 100 000PLN za 1PLN) to będę mógł dochodzić od niego odszkodowania, ewentualnie uznania tej czynności za bezskuteczną?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 103 § 1 kodeksu cywilnego, jeżeli zawierający umowę jako pełnomocnik nie ma umocowania albo przekroczy jego zakres, ważność umowy zależy...

Tagi: porady, prawo, prawo cywilne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz