Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
09.05.2007 00:00

Opłaty za media po podpisaniu umowy dożywocia

Pytanie: Małżeństwo podarowało własny dom swojemu synowi, zachowując jedynie prawo do dożywotniego używania dwóch pokoi i kuchni. Obecnie stosunki rodzinne z synem bardzo się pogorszyły. Pomimo, że...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Małżeństwo podarowało własny dom swojemu synowi, zachowując jedynie prawo do dożywotniego używania dwóch pokoi i kuchni. Obecnie stosunki rodzinne z synem bardzo się pogorszyły. Pomimo, że jest on teraz właścicielem domu, to wszystkie rachunki za media: wodę, energię elektryczną, gaz, wywóz śmieci, itp. zmuszeni są opłacać rodzice, ponieważ to oni na długo przed dokonaniem darowizny podpisali stosowne umowy i to na nich adresowane są rachunki. Dom stanowi integralną całość i trudno byłoby technicznie przerobić instalacje w taki sposób, aby z mediów można było korzystać tylko w pomieszczeniach używanych przez rodziców. W przypadku nieopłacenia rachunków dostawy zostaną wstrzymane, czego rodzice w sposób oczywisty nie chcą, a syn nie zgadza się nawet częściowo pokrywać kosztów, które są bardzo duże ponieważ syn posiada własną rodzinę i wszyscy używają wody, gazu itp. Co mogą zrobić w tym przypadku rodzice, aby nie opłacać całych rachunków, do powstania których przyczyniają się w znacznie mniejszym
stopniu niż syn z rodziną?

Odpowiedź: Z opisu sytuacji wynika, że strony zawarły umowę dożywocia. Zgodnie z art. 908 kodeksu cywilnego, jeżeli w zamian za przeniesienie własności nieruchomości...

Tagi: porady, prawo, prawo cywilne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz