Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
10.01.2007 00:00

Odszkodowanie uzupełniające a opłaty za media

Pytanie: Przez ostatnie dwa lata wynajmowałam, zgodnie z zawartą umową, mieszkanie pewnej rodzinie. 31.12.2006 ta umowa najmu się skończyła. Pomimo tego ci państwo nie chcą się wyprowadzić z mojego...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Przez ostatnie dwa lata wynajmowałam, zgodnie z zawartą umową, mieszkanie pewnej rodzinie. 31.12.2006 ta umowa najmu się skończyła. Pomimo tego ci państwo nie chcą się wyprowadzić z mojego mieszkania. Chcę wnieść do sądu pozew o odszkodowanie i eksmisję. Czy opłaty eksploatacyjne (woda, ogrzewanie) podpadają pod art. 18 ust. 2 ustawy o ochronie praw lokatorów jako odszkodowanie uzupełniające? Jeżeli tak, to w jaki sposób określić wartość przedmiotu sporu?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 18 ust. 2 ustawy o ochronie praw lokatorów osoby zajmujące lokal bez tytułu prawnego są obowiązane do dnia opróżnienia lokalu co miesiąc uiszczać...

Tagi: porady, prawo, prawo cywilne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz