Notowania

porady
17.05.2009 00:00

Odstąpienie od umowy o dzieło

Pytanie: Na podstawie uchwały RN Zarząd Spółki poprzez oświadczenie woli wypowiedział umowę firmie X, zapłacił całość określonego w niej wynagrodzenia, a badanie sprawozdania zlecił innej firmie Y na...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Na podstawie uchwały RN Zarząd Spółki poprzez oświadczenie woli wypowiedział umowę firmie X, zapłacił całość określonego w niej wynagrodzenia, a badanie sprawozdania zlecił innej firmie Y na mocy stosownej uchwały RN. Na dzień dzisiejszy firma Y zakończyła już badanie. Czy Kodeks Cywilny przewiduje rozwiązanie Umowy o dzieło jeżeli zamawiający oświadcza, że z niej rezygnuje, a przyjmujący otrzymuje wynagrodzenie wynikające z umowy w całości?

Odpowiedź: Tak, przepisy kodeksu cywilnego dopuszczają rozwiązanie umowy o dzieło przed jej zakończeniem. Zgodnie z art. 644 kc, dopóki dzieło nie zostało ukończone,...

Tagi: porady, prawo, prawo cywilne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz