Notowania

porady
01.10.2008 00:00

Obowiązek usunięcia azbestu, rękojmia

Pytanie: Kupiłem dom, który jak się później okazało zawiera azbest w ścianach, które były pokryte płytami zawierającymi ten środek. W momencie zakupu nie wiedziałem o tym fakcie. Czy mam obowiązek...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Kupiłem dom, który jak się później okazało zawiera azbest w ścianach, które były pokryte płytami zawierającymi ten środek. W momencie zakupu nie wiedziałem o tym fakcie. Czy mam obowiązek usunąć azbest ze ścian domu w określonym terminie? Jaki przepis reguluje te kwestie? Czy mogę takie prace wykonać samodzielnie, czy muszę wynająć firmę ze względów bezpieczeństwa pracy z azbestem? Czy można uzyskać subwencje państwową, samorządową na usunięcie azbestu ze ścian? Czy mogę wnieść roszczenie odszkodowawcze przeciwko sprzedającemu? W jakim terminie następuje przedawnienie prawa do takiego roszczenia?

Odpowiedź: Obowiązek właścicieli nieruchomości usunięcia elementów zawierających azbest z budynków, które znajdują się w jego posiadaniu, wynika z art. 161 ustawy...

Tagi: porady, prawo, prawo cywilne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz