Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
19.10.2006 00:00

Nieodpłatne świadczenie a darowizna

Pytanie: Pytanie natury ogólnej. Kiedy należy uznać, że rzecz otrzymana nieodpłatnie przez osobę fizyczną jest dla niej otrzymaniem nieodpłatnego świadczenia w naturze, o którym mowa w art. 11 ustawy...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Pytanie natury ogólnej. Kiedy należy uznać, że rzecz otrzymana nieodpłatnie przez osobę fizyczną jest dla niej otrzymaniem nieodpłatnego świadczenia w naturze, o którym mowa w art. 11 ustawy o p.d.o.o.f., a kiedy otrzymaniem darowizny w rozumieniu przepisów ustawy o podatku od spadków i darowizn. Jaka jest zasadnicza różnica pomiędzy tymi dwiema czynnościami prawnymi?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 11 ustawy o p.d.o.f., przychodami są otrzymane lub postawione do dyspozycji podatnika w roku kalendarzowym pieniądze i wartości pieniężne oraz...

Tagi: porady, prawo, prawo cywilne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz