Notowania

porady
23.09.2014 05:11

Najem lokalu

Pytanie: W lokalu komunalnym stanowiącym własność gminy zameldowana była matka z synem. Syn pracował poza miejscem zamieszkania, opłaty były więc wnoszone za 1 osobę. W międzyczasie syn ożenił się, a...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: W lokalu komunalnym stanowiącym własność gminy zameldowana była matka z synem. Syn pracował poza miejscem zamieszkania, opłaty były więc wnoszone za 1 osobę. W międzyczasie syn ożenił się, a jego żona posiada odrębny majątek w postaci spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu. Matka - najemca lokalu komunalnego zmarła, obecnie syn wystąpił z wnioskiem o zawarcie umowy najmu lokalu. Czy gmina zobowiązana jest zawrzeć z synem umowę najmu lokalu biorąc pod uwagę fakt, że jego żona posiada lokal spółdzielczy oraz fakt, że trwają w związku małżeńskim?

Odpowiedź: W przedstawionej sytuacji zastosowanie znajdzie art. 691 kodeksu cywilnego. Zgodnie z jego treścią w razie śmierci najemcy lokalu mieszkalnego w stosunek najmu...

Tagi: porady, prawo, prawo cywilne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz