Notowania

porady
23.09.2014 05:11

Kopia dokumentu notarialnie potwierdzona

Pytanie: 5 lat temu pożyczyłam osobie w rodzinie sporą kwotę pieniędzy. Podatek od czynności cywilnoprawnych został uiszczony w Urzędzie Skarbowym. Pożyczka nie jest oprocentowana, w umowie jest...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: 5 lat temu pożyczyłam osobie w rodzinie sporą kwotę pieniędzy. Podatek od czynności cywilnoprawnych został uiszczony w Urzędzie Skarbowym. Pożyczka nie jest oprocentowana, w umowie jest zaznaczone, że po przekroczeniu wyznaczonego terminu zwrotu pożyczki naliczane będą odsetki ustawowe. Nie mam oryginału tego dokumentu, ale posiadam jego kopię poświadczoną przez notariusza. Czy notarialnie poświadczona kopia umowy pożyczki jest dokumentem wystarczającym dla sądu jako dowód w sprawie sądowej o zwrot tej pożyczki?

Odpowiedź: Wystarczająca byłaby nawet umowa w formie pisemnej zwykłej - zgodnie z przepisem art. 720 par. 2 k. c. - umowa pożyczki, której wartość przekracza 500 zł,...

Tagi: porady, prawo, prawo cywilne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz