Notowania

porady
22.04.2011 05:10

Konsekwencje odrzucenia spadku

Pytanie: Chcę odrzucić spadek po moim ojcu, który wyłącznie pozostawił po sobie długi. Mam żonę oraz córkę. Czy żona oraz córka muszą odrzucić spadek po moim ojcu, aby nie dziedziczyć długów?...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Chcę odrzucić spadek po moim ojcu, który wyłącznie pozostawił po sobie długi. Mam żonę oraz córkę. Czy żona oraz córka muszą odrzucić spadek po moim ojcu, aby nie dziedziczyć długów?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 1020 kc spadkobierca, który odrzucił spadek zostaje wyłączony od dziedziczenia, tak jakby nie dożył otwarcia spadku. Przy dziedziczeniu ustawowym...

Tagi: porady, prawo, prawo cywilne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz