Notowania

porady
10.08.2009 00:00

Darowizna na rzecz dziecka a skarga paulianska

Pytanie: Prowadzę działalność gospodarczą w ANGLII. Mój pracodawca zbankrutował pozostawiając mnie z niezapłaconym VAT na dużą sumę. Wyzbyłem się majątku w Anglii. W Polsce posiadam mieszkanie. Chcę...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Prowadzę działalność gospodarczą w ANGLII. Mój pracodawca zbankrutował pozostawiając mnie z niezapłaconym VAT na dużą sumę. Wyzbyłem się majątku w Anglii. W Polsce posiadam mieszkanie. Chcę się zabezpieczyć, gdyby angielski urząd skarbowy chciał w przyszłości wyegzekwować swój dług. Chce darować aktem notarialnym dom memu 3 - miesięcznemu synowi. Wiem, że w przypadku zawarcia i wykonania umowy darowizny, przedmiot tej umowy staje się własnością obdarowanego. Darowizna dokonana na rzecz MAŁOLETNIEGO dziecka ma ten skutek, że przedmiot darowizny staje się składnikiem majątku dziecka. Jak do tej sytuacji ma się SKARGA PAULIANSKA? CZY MOŻNA JĄ ZASTOSOWAĆ, GDY DAROWIZNA DOTYCZY MAŁOLETNIEGO DZIECKA?

Odpowiedź: Darowizna dokonana na rzecz małoletniego jest dopuszczalna w świetle prawa, ponieważ zgodnie z art. 8 §1 KC każdy człowiek och chwili urodzenia ma zdolność...

Tagi: porady, prawo, prawo cywilne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz