Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
30.10.2006 15:53

Czy granie w internetowych zakładach bukmacherskich jest karalne?

Gram w internetowych zakładach bukmacherskich. Czy coś mi za to grozi ? Tak, grozi panu odpowiedzialność karna. Polskie prawo zakazuje uczestnictwa w zagranicznych grach lub zakładach losowych na terytorium Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz

Gram w internetowych zakładach bukmacherskich. Czy coś mi za to grozi ? Tak, grozi panu odpowiedzialność karna. Polskie prawo zakazuje uczestnictwa w zagranicznych grach lub zakładach losowych na terytorium Polski.

W Polsce żadna firma nie uzyskała pozwolenia na prowadzenie zakładów bukmacherskich przez Internet zatem wszystkie istniejące w sieci firmy, oferujące zakłady bukmacherskie, funkcjonują na zagranicznych serwerach. Oznacza to, że za obstawianie zakładów przez Internet grozi panu odpowiedzialność karna na podstawie art. 107 k.k.s. stanowi:

§ 1. Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie, grę na automacie o niskich wygranych lub zakład wzajemny, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym.

Tagi: porady, prawo, prawo cywilne
Źródło:
Siwek Gaczyński - Kancelaria Prawnicza
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz