Notowania

porady
09.02.2013 05:12

Cesja umowy najmu lokalu użytkowego

Pytanie: Chcę dokonać cesji najmu umowy lokalu użytkowego. Czy oprócz zgody wynajmującego do dokonania cesji umowy najmu lokalu jest konieczne zawarcie aneksu do umowy najmu już istniejącej umowy, po...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Chcę dokonać cesji najmu umowy lokalu użytkowego. Czy oprócz zgody wynajmującego do dokonania cesji umowy najmu lokalu jest konieczne zawarcie aneksu do umowy najmu już istniejącej umowy, po dokonaniu cesji z poprzednim najemcom? Chodzi o aneks pomiędzy nowym najemcom a wynajmującym. Czy ewentualnie można zgodę i aneks zawrzeć w umowie trójstronnej?

Odpowiedź: Oczywiście jest możliwe dokonanie cesji praw i obowiązków wynikających z umowy najmu lokalu. Podstawą takiej czynności jest art. 519 § 1 k.c. art.519...

Tagi: porady, prawo, prawo cywilne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz