Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
11.10.2007 00:00

Akt notarialny sporządzony za granicą

Pytanie: Strony chcą dokonać za granicą (w kraju UE) transakcji kupna sprzedaży polskiej nieruchomości. Czy można to zrobić u zagranicznego notariusza i czy taki akt jest w Polsce honorowany na równi...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Strony chcą dokonać za granicą (w kraju UE) transakcji kupna sprzedaży polskiej nieruchomości. Czy można to zrobić u zagranicznego notariusza i czy taki akt jest w Polsce honorowany na równi z krajowym?

Odpowiedź: Co do zasady, zgodnie z art. 12 ustawy prawo prywatne międzynarodowe, forma czynności prawnej podlega prawu właściwemu dla tej czynności. Wystarcza jednak zachowanie...

Tagi: porady, prawo, prawo cywilne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz