Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
03.11.2007 00:00

Zmiana sposobu użytkowania pomieszczeń

Pytanie: Sąsiad mój w ostatnim czasie zamienił oborę na pomieszczenie mieszkalne. Wiem, że w ostatnim czasie nastąpiła nowelizacja przepisów o zmianie przeznaczenia budynku. Czy w tym wypadku...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Sąsiad mój w ostatnim czasie zamienił oborę na pomieszczenie mieszkalne. Wiem, że w ostatnim czasie nastąpiła nowelizacja przepisów o zmianie przeznaczenia budynku. Czy w tym wypadku koniecznym było tylko zgłoszenie, czy uzyskanie pozwolenia na budowę? Czy sąsiedzi z posesji obok winni byli być zawiadomieni o zmianie funkcji części budynku? Jeśli obora mogła być zamieniona na podstawie zgłoszenia(?), to czy ja mogę zrobić na strychu budynku - pokój mieszkalny, tylko na podstawie zgłoszenia? Co jest kryterium odróżniającym, które pomieszczenia mogą być zgłaszane do zmiany funkcji, a które wymagają pozwolenia? Kryteria p-pożarowe, czy względy higieniczne są wszak uznaniowe?

Odpowiedź: Jedyna zmiana jaka miała miejsce w zakresie przepisów dotyczących zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego było dodatnie ust. 4a w art. 71 prawa budowlanego...

Tagi: porady, prawo, prawo budowlane
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz