Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
20.04.2008 00:00

Uzgodnienie decyzji o warunkach zabudowy

Pytanie: Po złożeniu wniosku o ustalenie warunków zabudowy opracowany został projekt decyzji. Wnioskowana do zabudowy nieruchomość w palnie miejscowym, który utracił ważność 31.12.2003 roku ,...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Po złożeniu wniosku o ustalenie warunków zabudowy opracowany został projekt decyzji. Wnioskowana do zabudowy nieruchomość w palnie miejscowym, który utracił ważność 31.12.2003 roku , znajdowała się w strefie ochrony konserwatorskiej. Czy w opisanej sytuacji, gdy gmina nie posiada miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a tym samym nie ma stref ochrony konserwatorskiej, należy dokonać uzgodnień w trybie art 106 Kpa w związku z art 53 ust 4 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym z wojewódzkim konserwatorem zabytków? Czy w takim przypadku bierze się pod uwagę tylko rejestr lub ewidencję zabytków i stosowne w tym zakresie akty prawne?

Odpowiedź: Na konieczność dokonania uzgodnień decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu wskazuje art. 53 ust. 4 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym...

Tagi: porady, prawo, prawo budowlane
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz