Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
28.06.2006 00:00

Ogrodzenie terenu budowy

Pytanie: Czy przystępując do budowy domu jednorodzinnego muszę mieć pozwolenie na wzniesienie (wybudowanie) tymczasowego ogrodzenia okalającego teren budowy? Jestem przekonany co do konieczności...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Czy przystępując do budowy domu jednorodzinnego muszę mieć pozwolenie na wzniesienie (wybudowanie) tymczasowego ogrodzenia okalającego teren budowy? Jestem przekonany co do konieczności uzyskania takiego pozwolenia w przypadku budowy stałego ogrodzenia, natomiast nie wiem jak postąpić w przypadku budowy ogrodzenia zabezpieczającego teren budowy. Działka budowlana znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie drogi publicznej. Jeśli muszę starać się o wydanie pozwolenia, to proszę o wskazanie podstawy prawnej.

Odpowiedź: Zgodnie z art. 29 ust. 1 pkt 23 Prawa budowlanego, budowa ogrodzeń nie wymaga pozwolenia na budowę. Natomiast zgodnie z art. 30 ust. pkt 3tej ustawy zgłoszenia...

Tagi: porady, prawo, prawo budowlane
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz