Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
17.06.2007 00:00

Zezwolenie na osiedlenie się a rozwód

Pytanie: Obywatelka Ukrainy wyszła za mąż za Polaka we wrześniu 2004 r. Zamieszkuje z mężem we wspólnym mieszkaniu. W chwili obecnej posiada prawo pobytu w Polsce przyznane do kwietnia 2009 r. (do...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Obywatelka Ukrainy wyszła za mąż za Polaka we wrześniu 2004 r. Zamieszkuje z mężem we wspólnym mieszkaniu. W chwili obecnej posiada prawo pobytu w Polsce przyznane do kwietnia 2009 r. (do tego czasu posiada też zameldowanie na czas określony w miejscu zamieszkania). Małżonkowie nie posiadają wspólnych dzieci. W małżeństwie nie układa się najlepiej i żona nosi się z zamiarem rozwodu, jednakże nie chciałaby stracić prawa pobytu w Polsce - chciałaby uzyskać takie prawo na stałe. Jakie warunki musi spełnić Ukrainka, aby uzyskać prawo stałego pobytu w Polsce? Czy może się o to ubiegać już po 3 latach małżeństwa tj. we wrześniu bieżącego roku i czy musiałby na to wyrazić zgodę mąż? Jaki wpływ na uzyskanie prawa stałego pobytu miałoby ewentualne wniesienie sprawy rozwodowej do sądu?

Odpowiedź: Jak rozumiemy pytanie dotyczy możliwości uzyskania zezwolenia na osiedlenie się. Zgodnie z art. 64 ust. 1 ustawy o cudzoziemcach zezwolenia na osiedlenie się...

Tagi: porady, prawo administracyjne, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz