Notowania

Przejdź na
porady
20.01.2012 05:10

Wydzierżawienie nieruchomości zabudowanej w celu prowadzenia przedszkola niepublicznego

Pytanie: Zgodnie z art. 90 ust. 7 w związku z art 81 ust. 1 ustawy o systemie oświaty przedszkola niepubliczne zwolnione są z wnoszenia opłat z tytułu trwałego zarządu, użytkowania i użytkowania...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Zgodnie z art. 90 ust. 7 w związku z art 81 ust. 1 ustawy o systemie oświaty przedszkola niepubliczne zwolnione są z wnoszenia opłat z tytułu trwałego zarządu, użytkowania i użytkowania wieczystego na rzecz jednostki samorządu terytorialnego. W przepisie tym nie wymienia się dzierżawy ani najmu. Czy w związku z powyższym gmina może oddać w najem lub dzierżawę nieruchomość zabudowaną w celu prowadzenia przedszkola niepublicznego i pobierać opłaty z tytułu najmu lub dzierżawy?

Odpowiedź: Przepis ustawy o systemie oświaty, na który się Państwo powołują stanowi, że:Art. 81. 1. Publiczne szkoły, placówki, a także inne formy wychowania przedszkolnego,...

Tagi: porady, prawo administracyjne, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz