Notowania

porady
23.09.2014 05:11

Uzgodnienie stanowiska z RDOŚ

Pytanie: Złożyłem w gminie wniosek o ustalenie warunków zabudowy. Po ponad miesięcznym oczekiwaniu otrzymałem od RDOŚ (planowana inwestycja leży na terenie parku krajobrazowego) pismo przesuwające o...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Złożyłem w gminie wniosek o ustalenie warunków zabudowy. Po ponad miesięcznym oczekiwaniu otrzymałem od RDOŚ (planowana inwestycja leży na terenie parku krajobrazowego) pismo przesuwające o kilkanaście dni termin zakończenia postępowania w sprawie uzgodnienia.Art. 53 ust. 5c ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym nakłada na RDOŚ 21-dniowy termin na uzgodnienie. Niezajęcie stanowiska w tym terminie uznaje się za uzgodnienie. Czy RDOŚ może, powołując się na art. 36 §2 KPA przesunąć termin zakończenia postępowania - właśnie otrzymałem od RDOŚ zawiadomienie ? Czy wprowadzenie sztywnego, 21 dniowego terminu dopuszcza ?po staremu? jego przedłużanie, zgodnie z ogólnymi przepisami zawartymi w KPA ?

Odpowiedź: Na podstawie art. 64 ust. 1 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (dalej: PZP) w sprawie wydania decyzji ustalającej warunki zabudowy (dalej: WZ)...

Tagi: porady, prawo administracyjne, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz