Notowania

porady
25.02.2011 05:10

Transport dzieci do szkół

Pytanie: Czy w autobusie-gimbusie, który dowozi dzieci do szkół, w którym jest opiekun i kierowca, można dopuścić sytuację aby w przypadku wolnych miejsc mógł jechać mieszkaniec niebędący uczniem. Czy...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Czy w autobusie-gimbusie, który dowozi dzieci do szkół, w którym jest opiekun i kierowca, można dopuścić sytuację aby w przypadku wolnych miejsc mógł jechać mieszkaniec niebędący uczniem. Czy można pobrać za to opłatę? Czy istnieje możliwość prawna, aby połączyć dowóz dzieci do szkół z funkcją transportu publicznego dla mieszkańców, przy zachowaniu opiekuna dla dojeżdżających dzieci i pobieraniu opłat za przewóz osób niebędących uczniami?

Odpowiedź: Obowiązek zapewniania uczniom bezpłatnego dojazdu do szkół została uregulowana w ustawie o systemie oświaty. Zgodnie z art. 14a ust. 3 i 17 ust. 3 ustawy obowiązkiem...

Tagi: porady, prawo administracyjne, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz