Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
22.09.2007 00:00

Renta wdowia dla Ukrainki

Pytanie: Stryj jest emerytem. Rok temu zawarł związek małżeński z obywatelką Ukrainy. Razem prowadzą gospodarstwo domowe, ale żona nie ma obywatelstwa polskiego. Czy po śmierci Stryja jego żona -...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Stryj jest emerytem. Rok temu zawarł związek małżeński z obywatelką Ukrainy. Razem prowadzą gospodarstwo domowe, ale żona nie ma obywatelstwa polskiego. Czy po śmierci Stryja jego żona - obywatelka Ukrainy będzie miała prawo do renty wdowiej?

Odpowiedź: Współmałżonek jest jedną z tych osób, które zgodnie z art. 67 ust. 1 ustawy o emeryturach i rentach z FUS są uprawnione do otrzymania renty rodzinnej. Jeżeli...

Tagi: porady, prawo administracyjne, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz