Notowania

Przejdź na
porady
20.07.2009 00:00

Renta planistyczna

Pytanie: Po uzyskaniu decyzji o warunkach zabudowy dla zamierzenia inwestycyjnego, polegającego na budowie budynku mieszkalnego, w urzędzie gminy poinformowano mnie, że w przypadku zbycia takiej...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Po uzyskaniu decyzji o warunkach zabudowy dla zamierzenia inwestycyjnego, polegającego na budowie budynku mieszkalnego, w urzędzie gminy poinformowano mnie, że w przypadku zbycia takiej działki, zgodnie z ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, zostanie wszczęta procedura naliczenia tzw. renty planistycznej, gdyż zawnioskowana działka stanowi w ewidencji grunt rolny a uzyskana decyzja umożliwia na niej budowę budynku mieszkalnego, co niewątpliwie podnosi jej wartość. Czy w opisanej sytuacji gmina ma prawo naliczyć opłatę planistyczną?

Odpowiedź: W opisanej sytuacji Gmina ma prawo naliczyć tzw. opłatę planistyczną. Podstawą dla takiego naliczenia jest art. 63 ust. 3 w zw. z art. 36 i 37 ustawy z dnia...

Tagi: porady, prawo administracyjne, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz