Notowania

porady
31.03.2012 05:11

Przechowywanie danych telekomunikacyjnych

Pytanie: Otrzymałem niechcianego smsa reklamowego od operatora, u którego zgłaszałem brak zgody na tego typu przesyłki. Zgłosiłem zdarzenie i oddzwoniła do mnie konsultantka, żeby uzyskać numer...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Otrzymałem niechcianego smsa reklamowego od operatora, u którego zgłaszałem brak zgody na tego typu przesyłki. Zgłosiłem zdarzenie i oddzwoniła do mnie konsultantka, żeby uzyskać numer telefonu, z którego przyszedł sms. Operator chciał zablokować w ten sposób któryś ze swoich kanałów reklamowych, z którego nie usunął mojego numeru telefonu. Skasowałem już jednak tamtego smsa, ale wydawało mi się, że operatorzy mają obowiązek odnotowywania informacji o komunikatach wychodzących i przychodzących. Nie powinni mieć zatem problemu z identyfikacją numeru nadawcy. Konsultantka stwierdziła jednak, że rejestrowane są tylko informacje o połączeniach wychodzących i moje zgłoszenie może zostać odrzucone. Jakie są obowiązki ustawowe w tym zakresie?

Odpowiedź:
Kwestię poruszoną przez Pana w pytaniu reguluje ustawa z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. 2004 r. Nr 171 Poz. 1800 z późn. zm.).
Zgodnie...

Tagi: porady, prawo administracyjne, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz