Notowania

porady
08.09.2011 05:10

Odszkodowanie za zmianę PZP

Pytanie: Mam zamiar wystąpić o decyzję o warunkach zabudowy na kilka gruntów, które mnie interesują. Przeczytałem w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (art. 36 ust. 1), że w razie...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Mam zamiar wystąpić o decyzję o warunkach zabudowy na kilka gruntów, które mnie interesują. Przeczytałem w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (art. 36 ust. 1), że w razie uchwalenia (lub zmiany) planu, którego konsekwencją mogłoby być uniemożliwienie korzystania z nieruchomości stronie przysługuje rekompensata szkody rzeczywistej. Ograniczenie odpowiedzialności odszkodowawczej gminy budzi moje wątpliwości.Czy ten przepis był przedmiotem skargi konstytucyjnej? Czy istnieje orzecznictwo TK w jakichkolwiek innych sprawach, które stwierdzałoby zgodność z konstytucją ograniczenia odpowiedzialności władzy publicznej wobec obywateli do szkody rzeczywistej?

Odpowiedź:
Prawo do skargi konstytucyjnej przewiduje ustawa zasadnicza:

Art. 79.

  1. Każdy, czyje konstytucyjne wolności lub prawa zostały naruszone, ma prawo, na...
Tagi: porady, prawo administracyjne, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz