Notowania

porady
23.09.2014 05:11

Odbiór dowodu osobistego

Pytanie: Przebywająca na stałe poza granicami kraju córka zgubiła dowód osobisty. Przyleci na parę dni do Polski złożyć dokumenty na nowy dowód oraz aby upoważnić mnie pełnomocnictwem notarialnym do...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Przebywająca na stałe poza granicami kraju córka zgubiła dowód osobisty. Przyleci na parę dni do Polski złożyć dokumenty na nowy dowód oraz aby upoważnić mnie pełnomocnictwem notarialnym do różnych czynności prawnych w jej zastępstwie. Czy jedną z tych czynności może być odbiór dowodu osobistego?

Odpowiedź: Prawo nie przewiduje możliwości odebrania dowodu osobistego przez pełnomocnika. Zgodnie z § 15 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 lutego 2009 r. w...

Tagi: porady, prawo administracyjne, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz