Notowania

porady
30.06.2009 00:00

licencja na transport miedzynarodowy

Pytanie: Od 2 lat prowadzę działalność transportowa samochodami o masie całkowitej do 3.5 t. Zatrudniam 3 osoby. Swoje usługi wykonuję również poza terenem polski. Posiadam prawo jazdy kategorii CE....

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Od 2 lat prowadzę działalność transportowa samochodami o masie całkowitej do 3.5 t. Zatrudniam 3 osoby. Swoje usługi wykonuję również poza terenem polski. Posiadam prawo jazdy kategorii CE. Od niedawna dostałem propozycje na wykonywanie usług samochodami ciężarowym na terenie Unii Europejskiej. Czy ja mogę wykonywać taką działalność nie posiadając żadnej licencji transportowej oczywiście używając samochodów innych przedsiębiorców, którzy posiadają wszystkie potrzebne licencje na transport?

Odpowiedź: W świetle przedstawionego stanu faktycznego, zgodnie z treścią art. 3 pkt. 2 ustawy o transporcie drogowym, przepisów ustawy o transporcie drogowym nie stosuje...

Tagi: porady, prawo administracyjne, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz