Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
04.02.2007 00:00

Koszty nabycia nieruchomości w przetargu

Pytanie: Zamierzam nabyć od gminy nieruchomość która do tej pory nie była eksponowana do sprzedaży. Na mój wniosek o podanie ceny i terminu nabycia zostałem poinformowany o konieczności wpłacenia...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Zamierzam nabyć od gminy nieruchomość która do tej pory nie była eksponowana do sprzedaży. Na mój wniosek o podanie ceny i terminu nabycia zostałem poinformowany o konieczności wpłacenia kwoty tytułem sporządzenia aktualnej wartości nieruchomości oraz publikacji w prasie ogłoszeń o przetargu. Czy urzędy mają prawo obciążać nabywców nieruchomości opłatami pośrednimi- (poniekąd obligatoryjnymi) związanymi z przeznaczaniem do sprzedaży nieruchomości stanowiących własność samorządów terytorialnych takich jak operaty , podziały nieruchomości, ogłoszenia w prasie itp. ? Czy też powinny te koszty ujęte być w wartości nieruchomości określonej przez rzeczoznawcę? A może w żadnym przypadku nie powinien za nie płacić nabywca?

Odpowiedź: Jak rozumiemy pytanie dotyczy nieruchomości wchodzących w skład gminnego zasobu nieruchomości. Zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy o gospodarce nieruchomościami,...

Tagi: porady, prawo administracyjne, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz