Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
29.03.2012 05:11

Koszty budowy lokalu a pomoc państwa

Pytanie: W sprawie mojego mieszkania ?lokatorskiego? to wymagany wkład mieszkaniowy w dacie przydziału tego mieszkania wynosił 1000 zł. z \"groszem\" po denominacji a kredyt zaciągnięty przez...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: W sprawie mojego mieszkania ?lokatorskiego? to wymagany wkład mieszkaniowy w dacie przydziału tego mieszkania wynosił 1000 zł. z \"groszem\" po denominacji a kredyt zaciągnięty przez spółdzielnie jako -środki publiczne na sfinansowanie kosztów budowy lokalu wynosił 4000 zł. z \"groszem\" po denominacji. Państwo umorzyło 70 % odsetek przejściowo wykupionych tego kredytu ( z 4000 zł.) co samo umorzenie stanowi przeszło 2 i pół razy więcej niż sam wkład mieszkaniowy. Art. 10 ust. 2 usm. określa wkład mieszkaniowy jako (różnicę pomiędzy kosztem budowy przypadającym na lokal, do którego ma zostać przyznane spółdzielcze lokatorskie prawo, a uzyskaną przez spółdzielnię pomocą ze środków publicznych na sfinansowanie kosztów budowy lokalu) to w takim razie opierając się na art. 10 ust. 2 usm.,- proszę o odpowiedź co jest różnicą pomiędzy kosztem budowy przypadającą na lokal, do którego ma zostać przyznane spółdzielcze lokatorskie prawo a co jest pomocą ze środków publicznych na sfinansowanie kosztów
budowy lokalu. Czy koszta budowy to w tym przypadku wymagany wkład mieszkaniowy w dacie przydziału mieszkania czyli 1000 zł. z \"groszem\"? a uzyskana przez spółdzielnię pomoc ze środków publicznych (..) to 4000 zł. z \"groszem\"? w odniesieniu do wymienionych w tym opisie wartości. Wydaje się że pomoc to kredyt 4000 zł. ale co z kasztami budowy?

Odpowiedź: Art. 10. ust. 2 przywoływanej ustawy stanowi:
Art. 10. 2. Członek, o którym mowa w ust. 1, wnosi wkład mieszkaniowy według zasad określonych w statucie w...

Tagi: porady, prawo administracyjne, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz