Notowania

porady
05.10.2008 00:00

Forma upoważnienia administracyjnego

Pytanie: W państwowej jednostce organizacyjnej Skarbu Państwa nieposiadającej osobowości prawnej dyrektor zakładu chce upoważnić swojego zastępcę na podstawie art. 268a kpa do, np. podpisywania umów....

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: W państwowej jednostce organizacyjnej Skarbu Państwa nieposiadającej osobowości prawnej dyrektor zakładu chce upoważnić swojego zastępcę na podstawie art. 268a kpa do, np. podpisywania umów. Sądzę, że powinien to uczynić w formie decyzji, a nie zarządzenia. Czy powinien to uczynić w formie decyzji a jeśli tak to jaki jest wzór takiego aktu?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 268a kpa, organ administracji publicznej może w formie pisemnej upoważniać pracowników kierowanej jednostki organizacyjnej do załatwiania spraw...

Tagi: porady, prawo administracyjne, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz