Notowania

porady
23.09.2014 05:11

Zajęcie prawa z mocy którego można żądać działu

Pytanie: Mój dłużnik jest spadkobiercą po zmarłym ojcu. Dłużnik nie złożył jednak wniosku o stwierdzenie nabycia spadku, tylko złożył w Sądzie oświadczenie, ze jest Spadkobiercą. Mój dłużnik ma...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Mój dłużnik jest spadkobiercą po zmarłym ojcu. Dłużnik nie złożył jednak wniosku o stwierdzenie nabycia spadku, tylko złożył w Sądzie oświadczenie, ze jest Spadkobiercą. Mój dłużnik ma dobrego adwokata, który podpowiada jak postąpić, aby udaremnić egzekucję. Czy złożone oświadczenie uniemożliwia mi egzekucję z prawa dłużnika, czy też w takiej sytuacji mogę jednak dokonać zajęcia prawa dłużnika do spadku w trybie art. 912 KPC? Znam dane tylko jednej osoby, która mogłaby być zawiadomiona o zajęciu takiego prawa w trybie art. 912 § 2 KPC.

Odpowiedź: Dla przyjęcia, iż ma Pan możliwość dokonania zajęcia, z mocy którego dłużnik może żądać działu majątku (w tej sytuacji majątku spadkowego) konieczne...

Tagi: porady, prawo, postępowanie przed sądem
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz