Notowania

Przejdź na
porady
29.03.2012 05:11

Wskazanie wartości przedmiotu

Pytanie: Otrzymałem (jako strona - powód) wezwanie z sądu do wskazania wartości przedmiotu (komputera), którego wydania żądam. Umówioną cenę transakcyjną odbieram jako bardzo atrakcyjną dla mnie jako...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Otrzymałem (jako strona - powód) wezwanie z sądu do wskazania wartości przedmiotu (komputera), którego wydania żądam. Umówioną cenę transakcyjną odbieram jako bardzo atrakcyjną dla mnie jako kupującego, a sam przedmiot wyceniam dużo wyżej. Jest dla mnie wart dużo więcej (na przykład gdybym chciał go sprzedać lub musiał zrezygnować z niego za jakimś odszkodowaniem). Czy mogę w odpowiedzi na wezwanie sądu podać wartość tego przedmiotu nie według ceny transakcyjnej ale według mojej oceny jego wartości?

Odpowiedź: Według art. 1261 § 1 k.p.c. w każdym piśmie procesowym należy podać wartość przedmiotu sporu lub wartość przedmiotu zaskarżenia, jeżeli od tej...

Tagi: porady, prawo, postępowanie przed sądem
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz