Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
10.09.2007 00:00

Nieobecność świadka z powodu choroby dziecka

Pytanie: Jestem oskarżycielem posiłkowym i mam wezwanie na przesłuchanie mnie w charakterze świadka. Mam jednak zaświadczenie lekarskie z tytułu opieki nad dzieckiem. Czy takie zaświadczenie muszę...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Jestem oskarżycielem posiłkowym i mam wezwanie na przesłuchanie mnie w charakterze świadka. Mam jednak zaświadczenie lekarskie z tytułu opieki nad dzieckiem. Czy takie zaświadczenie muszę potwierdzić przez uprawnionego lekarza? Jeżeli tak, to czy musi on badać dziecko? Jeżeli tak, to jaki mam termin na poświadczenie takiego zaświadczenia? Czy mogę wystąpić do Sądu na zakreślenie terminu na poświadczenie przez lekarza uprawnionego? Dziecko ma zapalenie oskrzeli i póki co nie może wychodzić z domu.

Odpowiedź: Zgodnie z art. 117 § 2 kodeksu postępowania karnego, czynności nie przeprowadza się, jeżeli osoba uprawniona nie stawiła się, a brak dowodu, że została...

Tagi: porady, prawo, postępowanie przed sądem
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz