Notowania

porady
30.08.2011 05:10

czy C moze zaprzestac wysyłac pieniadze komornikowi i zaliczyc je na poczet swoich wierzytelności?

Pytanie: A-BANK;B-DŁUŻNIK.C-inny podmiot ...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: A-BANK;B-DŁUŻNIK.C-inny podmiot 3.C przelewał resztę kwoty z czynszu przypadającego B na konto komornika w związku z innymi zajęciami nasuwa się następujące pytanie. Czy C może zaprzestać wysyłać pieniądze komornikowi i zaliczyć je na poczet swoich wierzytelności?

Odpowiedź: Przyjmuje się, że potrącenie uregulowane w art. 498 KC może pełnić również funkcje egzekucyjne. W sytuacji jednak, gdy wobec dłużnika prowadzi się juz...

Tagi: porady, prawo, postępowanie przed sądem
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz