Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
20.09.2007 00:00

Ustanie małżeństwa a prawo do odmowy zeznań

Pytanie: Aktualnie rozwodzę sie z żoną. Czy jest ona nadal osobą najbliższą w rozumieniu prawa karnego (może odmówić zeznań), mimo że razem już nie mieszkamy i złożony został pozew rozwodowy? Czy...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Aktualnie rozwodzę sie z żoną. Czy jest ona nadal osobą najbliższą w rozumieniu prawa karnego (może odmówić zeznań), mimo że razem już nie mieszkamy i złożony został pozew rozwodowy? Czy będzie ewentualnie osobą najbliższą, jeśli uzyskamy rozwód?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 115 § 11 kodeksu karnego,osobą najbliższą jest małżonek, wstępny, zstępny, rodzeństwo, powinowaty w tej samej linii lub stopniu, osoba pozostająca...

Tagi: porady, prawo, postępowanie karne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz