Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
27.12.2007 00:00

Sugerowanie kazirodztwa przez świadka

Pytanie: Sąd rodzinny. Podczas rozprawy świadek będący pracownikiem PCPR zasugerował powołując się na informacje od psychologa z Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego możliwość kazirodztwa między ojcem i...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Sąd rodzinny. Podczas rozprawy świadek będący pracownikiem PCPR zasugerował powołując się na informacje od psychologa z Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego możliwość kazirodztwa między ojcem i córką, tzn. między matką i dziadkiem i że niby z takiego związku mogło się narodzić dziecko. Zarówno ojciec jak i córka są stronami w tym postępowaniu, PCPR jest również stroną, ale pani z PCPR zgodnie z moja wiedzą zeznawała jako świadek. Czy z urzędu powinno się rozpocząć postępowanie w sprawie kazirodztwa? Czy można skarżyć pracownika PCPR za sugerowanie kazirodztwa?

Odpowiedź:
Przestępstwo kazirodztwa jest określone w przepisie art. 201 kk. Zgodnie z treścią przepisu kto dopuszcza się obcowania płciowego w stosunku do wstępnego,...

Tagi: porady, prawo, postępowanie karne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz