Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo
10.10.2006 10:27

Rejestr skazanych

Zostałem skazany 9 i pół roku temu na 2 lata w zawieszeniu na pięć lat. Czy nadal figuruję w rejestrze skazanych?

Podziel się
Dodaj komentarz

Zgodnie z art. 76 § 1 Kodeksu Karnego, w przypadku skazania na karę pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania, skazanie takie ulega zatarciu z mocy prawa z upływem 6 miesięcy od zakończenia okresu próby (czyli okresu zawieszenia). Jeżeli jednak w wyroku dodatkowo orzeczono grzywnę lub środek karny zatarcie skazania nie może nastąpić przed ich wykonaniem, darowaniem albo przedawnieniem.

Z chwilą zatarcia skazania uważa się je za niebyłe - wpis o skazaniu usuwa się z rejestru skazanych.

Tagi: prawo, porady, postępowanie karne
Źródło:
Siwek Gaczyński - Kancelaria Prawnicza
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz