Notowania

porady
25.11.2008 00:00

Nie przedstawienie weksla w terminie do zapłaty

Pytanie: Mój dłużnik podpisał weksel w grudniu 2007 z terminem płatności na 31 września 2008 r. Termin minął, my nie wzywaliśmy go do zapłaty z tyt. weksla. Czy teraz jest już za późno? Czy wezwać go...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Mój dłużnik podpisał weksel w grudniu 2007 z terminem płatności na 31 września 2008 r. Termin minął, my nie wzywaliśmy go do zapłaty z tyt. weksla. Czy teraz jest już za późno? Czy wezwać go do wykupu dając jakiś tam termin? I od kiedy ewentualnie liczyć datę wymagalności?

Odpowiedź: Wprawdzie przepis art. 38 ustawy prawo wekslowe wskazuje, iż posiadacz wekslu, płatnego w oznaczonym dniu albow pewien czas po dacie lub po okazaniu, powinien...

Tagi: porady, prawo, papiery wartościowe
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz