Notowania

Przejdź na
stadion narodowy
19.10.2012 13:46

Zwrot pieniędzy za Polska-Anglia? To możliwe

Pokrzywdzeni kibice mają prawo odzyskać pieniądze za odwołany mecz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

*Pokrzywdzeni kibice mają prawo odzyskać pieniądze za odwołany mecz. W ostatni wtorek z powodu ulewnych deszczy nad Warszawą mecz Polska- Anglia musiał zostać przełożony na następny dzień. Kałuże powstałe z nadmiaru wody na murawie uniemożliwiały grę. *

To organizator meczu zdecydował, że dach Stadionu Narodowego w Warszawie będzie otwarty. Mimo iż mecz został przełożony na następny dzień, wielu kibiców nie mogło się na nim pojawić.

Jak zapewnia gość PR24 Agnieszka Majchrzak z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta, każdy pokrzywdzony kibic ma pełne prawo odzyskać pieniądze za stracone bilety. - _ Nie uczestniczyli w wydarzeniu prawdopodobnie z winy organizatora. Muszą wystąpić z pisemnym roszczeniem do sprzedawcy, od którego bilet albo do organizatora . Ale muszą dołączyć bilet i dowód zakupu - _ mówi przedstawiciela UOKiK.

Nie tylko kibice, którzy nie wykorzystali swoich biletów, mają prawo do odszkodowania. Zwrot kosztów należy się także tym, którzy ponieśli dodatkowe koszty, przedłużając swój pobyt w Warszawie. Agnieszka Majchrzak na antenie PR24 tłumaczyła, że każdy pokrzywdzony może dochodzić swoich praw na drodze sądowej.

Podstawą zwrotów pieniędzy oraz odszkodowań na drodze sądowej jest dowód zakupu biletu oraz kosztów dodatkowych, które poniósł konsument w związku z przełożeniem meczu. Dla kibiców szukających bezpłatnej porady na stronie serwisu internetowego UOKiK działa centrum porad elektronicznych.

Czytaj więcej w Money.pl
Polecą głowy za blamaż na Narodwym? - _ Spodziewamy się ewentualnych konsekwencji w związku z raportem _ - zapowiedział Donald Tusk. Dodał, że ludzki błąd w tej sprawie jest bezdyskusyjny.
Premier broni "bohaterów z basenu narodowego" _ Moim zdaniem nie zasługują na karę _ - uważa premier.
Tagi: stadion narodowy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz