Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zwrot pieniędzy przez NFZ. Wciąż jest to trudne

0
Podziel się

Dyrektywa unijna zakłada między innymi, że pacjenci mogą liczyć na zwrot poniesionych kosztów planowego leczenia zagranicą do wysokości wyceny danego świadczenia w Polsce.

wiceminister zdrowia Sławomir Neumann
wiceminister zdrowia Sławomir Neumann (Wojciech Strozyk/Reporter)
bErGRquZ

Ministerstwo zdrowia nie zdążyło z przygotowaniem ustawy wdrażającej unijną Dyrektywę Transgraniczną. Uprawnia ona pacjentów do leczenia na terenie całej Wspólnoty. W Polsce dokument jest dopiero konsultowany.

Wiceminister Zdrowia Sławomir Neumann (na zdjęciu) przekonuje, że aby polscy pacjenci mogli liczyć na zwrot poniesionych kosztów leczenia za granicą, konieczne jest przyjęcie ustawy. Według opinii prawnych ministerstwa, jest wysoce ryzykowne leczyć się w innym kraju i liczyć na zwrot pieniędzy przez NFZ.

Również Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Agnieszka Pachciarz podkreśla, że dopóki nie ma ustawy, która w Polsce wdraża dyrektywę unijną, pacjenci nie mogą z niej korzystać.

bErGRqvb

Minister Neumann powiedział, że w listopadzie projekt ustawy wdrażającej dyrektywę trafi do rządu. W grudniu zajmą się nim parlamentarzyści.

Dyrektywa unijna zakłada między innymi, że pacjenci mogą liczyć na zwrot poniesionych kosztów planowego leczenia zagranicą do wysokości wyceny danego świadczenia w Polsce.

Czytaj więcej w Money.pl
Szpitale komercyjne wejdą w ustawę Wiceminister zdrowia Sławomir Neumann zdradza szczegóły nowej ustawy.
I tak dopłacamy 30 mld do służby zdrowia W takim wypadku, ministerstwo zdrowia chce aby Polacy oddawali te pieniądze z prywatnych kieszeni systematycznie.
Polska się starzeje. Oto zatrważające skutki _ Polska jest już krajem bardzo starym w ujęciu demograficznym i taka sytuacja ma swoje odzwierciedlenie w wydatkach Narodowego Funduszu Zdrowia na opiekę zdrowotną _
bErGRqvC
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)