Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
27.08.2014 05:44

Zwolniony przez syryjskich ekstremistów dziennikarz powrócił do USA

Amerykański dziennikarz Peter Theo Curtis, zwolniony dwa dni temu przez jedno z syryjskich skrajnych ugrupowań islamskich, ,powrócił we wtorek wieczorem odo USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Peter Theo Curtis

Amerykański dziennikarz Peter Theo Curtis, zwolniony dwa dni temu przez jedno z syryjskich skrajnych ugrupowań islamskich, ,powrócił we wtorek wieczorem odo USA.

Curtis wylądował na lotnisku w Newark skąd odleciał do Bostonu, gdzie spotkał się z matką. Zwolniony dziennikarz powiedział mediom, że _ jest wzruszony _ serdecznością okazywaną mu przez pasażerów i załogę samolotu, którym leciał do USA oraz, że _ ma wielki dług _ wobec funkcjonariuszy rządu amerykańskiego, którzy doprowadzili do jego uwolnienia.

Curtis miał być przetrzymywany przez Front al-Nusra, ekstremistyczne ugrupowanie sunnitów.

Inny amerykański dziennikarz James Foley, uprowadzony w 2012 r. w Syrii, skąd nadsyłał materiały o powstaniu w tym kraju, został zamordowany przez dżihadystów z Państwa Islamskiego. Nagranie ze sceną jego egzekucji dżihadyści umieścili w internecie.

Czytaj więcej w Money.pl
Amerykanin zamachowcem samobójcą Departament Stanu USA potwierdził wczoraj, że obywatel amerykański dokonał samobójczego zamachu bombowego w Syrii.
Amerykańskie samoloty nad Syrią. Zaatakują? Lotnictwo USA rozpoczęło operację nad pozycjami Państwa Islamskiego - informuje Associated Press.
USA zaatakują dżihadystów w Syrii? Reżim prezydenta Baszara el-Asada oświadczył, że wszelkie ataki amerykańskie muszą być uzgodnione z władzami w Damaszku.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz