Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zwolniono zatrzymanych za akcję solidarności z Ukraińcami

0
Podziel się:

Na komisariacie pobrano od zatrzymanych odciski palców i wysłuchano ich wyjaśnień. Sprawdzono też ich tożsamość, ale nie spisano protokołów.

Zwolniono zatrzymanych za akcję solidarności z Ukraińcami
(AP/Fotolink/East News)

Jedenaście osób, które zatrzymano wczoraj w stolicy Białorusi Mińsku za akcję solidarności z Ukraińcami demonstrującymi na Majdanie, zwolniono tego samego dnia późnym wieczorem - poinformowało dzisiaj Radio Swaboda.

Grupa młodych ludzi, głównie z organizacji Alternatywa i ruchu solidarności _ Razem _, wyszła z portretem zabitego w Kijowie Białorusina, 25-letniego Michaiła Żyznieuskiego, i ze zniczami przed budynek ukraińskiej ambasady w Mińsku oraz przed pomnik ukraińskiego poety Tarasa Szewczenki na pobliskim skwerze.

Zebrani odśpiewali białoruski hymn religijny _ Mahutny Boża _ (Boże Wszechmogący).

_ - Po akcji podeszli do nas OMON-owcy (milicjanci z oddziałów specjalnych) oraz ludzie w cywilu. Zacząłem dzwonić do znajomego dziennikarza. Wtedy do mnie podbiegli i uderzyli w głowę. Potem podjechał autobus i wsadzili do niego wszystkich uczestników akcji _ - powiedział jeden z zatrzymanych.

Jak dodał, na komisariacie pobrano od zatrzymanych odciski palców i wysłuchano ich wyjaśnień. Sprawdzono też ich tożsamość, ale nie spisano protokołów.

Według lidera Alternatywy Aleha Korbana części uczestników akcji udało się uciec przed interwencją milicji.

Żyznieuski, który od około 10 lat mieszkał na Ukrainie i należał do UNA-UNSO, został zastrzelony na kijowskim Majdanie w środę - powiedział jeden z liderów tej skrajnie prawicowej organizacji ukraińskiej Mykoła Karpiuk.

Czytaj więcej w Money.pl
To kosztowało Białoruś ponad 1,5 mld dolarów Potasowy konflikt z Rosją kosztował Białoruś 1,5-1,7 miliarda dolarów - powiedział prezydent Alaksandr Łukaszenka. Dodał jednak, że poważniejszej dewaluacji nie będzie.
Zatrzymania na Białorusi. Przez Ukrainę Co najmniej 10 osób zostało zatrzymanych w Mińsku za akcję upamiętnienia zabitego wczoraj w Kijowie Białorusina.
Kraj skraca listę artykułów z limitami cenowymi Na Białorusi skrócono listę artykułów, których ceny są limitowane przez władze. Usunięto z niej między innymi mydło i większość kasz.
wiadmomości
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)