Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Związkowcy i samorządy zawalczą o pieniądze

0
Podziel się:

Związkowcy chcą budżetu zadaniowego dla oświaty. Środki miałyby pokrywać określone wydatki w formie dotacji, a nie subwencji, z której gminy nie muszą się jednak rozliczać.

Związkowcy i samorządy zawalczą o pieniądze
(sxc.hu/gokoroko)

Samorządowcy i nauczycielskie związki zawodowe chcą reformy finansowania edukacji. Wśród propozycji pojawia się między innymi budżet zadaniowy.

Jednak przed jednoznacznym poparciem pomysłu gminy chcą zdefiniowania kosztów, które ponoszą na jednego ucznia. Dopiero na tej podstawie mogłoby dojść do wypłacenia pieniędzy z budżetu na ten cel - donosi _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Dziś dojdzie do spotkania przedstawicieli Związku Nauczycielstwa Polskiego z samorządowcami. Związkowcy chcą budżetu zadaniowego dla oświaty. Środki miałyby pokrywać określone wydatki w formie dotacji, a nie subwencji, z której gminy nie muszą się jednak rozliczać.

Jednak zdaniem samorządowców, rząd nie będzie garnął się do podjęcia reformy, gdyż okazałoby się, że koszty są wyższe niż dotacje z budżetu. Z kolei według Sławomira Broniarza, prezesa ZNP, reforma musi dojść do skutku, gdyż samorządy dopłacają do oświaty średnio 20 procent.

Największą część subwencji pochłaniają wynagrodzenia nauczycieli. Problemem jest również niewystarczające finansowanie wychowania przedszkolnego.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t113020.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/dolnoslaskie;samorzady;chca;zlikwidowac;42;szkoly,253,0,1487869.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Samorządy zamkną 40 szkół. Gdzie? Dolnośląskie samorządy zgłosiły w tym roku plany likwidacji 42 szkół - poinformował dziś dyrektor wydziału rozwoju edukacji Kuratorium Oświaty i Wychowania we Wrocławiu Maria Kramarczyk.
[ ( http://static1.iwoman.pl/i/art/39/t319015.jpg ) ] (http://www.iwoman.pl/na-serio/reportaze-i-wywiady/biologii;ucza;sie;w;parku;a;historii;na;wycieczce;nie;ma;klasowek;dzwonkow;i;przepychanek;miedzy;lawkami;a;zamiast;nauczycieli;sa;rodzice;tak;uczy;sie;pol;tysiaca;dzieci;w;polsce,202,0,1614026.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Nie posłali dzieci do szkoły. Efekt? _ - Płyniemy pod prąd, ale to nie fanaberia, tylko świadomy wybór _- mówi jedna z mam, która uczy swoje dzieci w domu.
[ ( http://static1.iwoman.pl/i/art/226/t318178.jpg ) ] (http://www.iwoman.pl/na-serio/reportaze-i-wywiady/nastolatkowie;pokochali;hejtowanie;schowani;za;nickami;robia;to;na;co;w;realu;nigdy;by;sie;nie;odwazyli;szlaban;na;internet;to;nie;dziala,9,0,1608201.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Sexting - ulubiona rozrywka nastolatków Obgadują koleżanki, oceniają _ talenty_ kolegów, rozsyłają nagie zdjęcia, sieją intrygi. Wielu nastolatków prowadzi w sieci drugie życie. _ _
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t130688.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kluzik-rostkowska;gimnazja;sa;mocno;wpisaly;sie;w;system,168,0,1609384.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Gimnazja zostają. "Mocno wpisane w system" Przez jednych bardzo chwalone, przez innych mocno krytykowane - to gimnazja, szkoły, które 15 lat temu, po ponad 50 latach przerwy, przywrócone zostały do polskiego systemu edukacji.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)