Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Związki partnerskie. Zaskakujące wystapienie politycznych przeciwników

0
Podziel się:

John Godson i Robert Biedroń zaapelowali o spokojną debatę i poszanowanie inności.

Związki partnerskie. Zaskakujące wystapienie politycznych przeciwników
(PAP/Paweł Supernak)

Posłowie PO i RP - John Godson i Robert Biedroń zaapelowali o spokojną debatę m.in. ws. związków partnerskich i poszanowanie inności. Zastrzegli, że obaj nie zmieniają swych poglądów, ale tylko za pomocą dialogu można zbudować Polskę wspólną dla wszystkich.

_ - Chcemy powiedzieć, że nie jest dobrze, gdy nie są poszanowane inności, gdy debata i jej język jest tak bardzo agresywny. Chcielibyśmy apelować do naszych znajomych, zwolenników o to, by w tych różnicach, które mamy, byśmy się szanowali, byśmy używali języka, który nie jest językiem agresji _ - mówił Godson.

Wtórował mu Biedroń, który podkreślał z kolei: _ Tylko za pomocą dialogu, wspólnej debaty, współpracy jesteśmy w stanie budować Polskę wspólną dla wszystkich, nie wykluczając nikogo i o to dziś apelujemy do państwa _.

Poseł PO zaznaczył, że nie oznacza to, że on i Biedroń zmienili poglądy. _ - Ja z Robertem się znamy, kolegujemy się, jest razem ze mną w parlamentarnym zespole ds. Afryki, często rozmawiamy. Ja go lubię, ale to nie oznacza, że zmieniłem zdanie, jeśli chodzi o sprawę homoseksualizmu _ - zaznaczył. Godson mówił m.in. że homoseksualizm jest grzechem.

Biedroń podkreślał, że takie wydarzenia jak jego wspólne oświadczenie z Biedroniem to rzadki gest w polityce. _ - Chcieliśmy go wykonać szczególnie po tym, jak obserwujemy, jakie są reakcje w internecie, publiczne na wypowiedzi mojego kolegi, mojego dobrego znajomego, z którym pracuję. Ja też się nie zgadzam oczywiście z jego słowami, ale nie ma innej drogi jak demokratyczna, pełna szacunku debata _ - tłumaczył.

Jak zaznaczył, zarówno on, jak i Godson mają wrażenie, że _ jakaś granica w tej debacie została przekroczona _. _ - Chcielibyśmy zaapelować do moich sympatyków, do ludzi, którzy wspierają mnie i którzy wspierają Johna, żebyśmy - kiedy wyrażamy nasze opinie - zastanawiali się, czy tymi opiniami kogoś po prostu nie krzywdzimy _ - powiedział.

Poseł RP mówił także, że obserwuje w internecie wiele rasistowskich wypowiedzi w kontekście Godsona, który - jak mówił - jest dla niego bardzo ważną osobą, jeśli chodzi o pracę i znajomość. - _ Po prostu jest to dla mnie bardzo trudne i to coś, czego nigdy nie będę akceptował _ - oświadczył.

Godson przypomniał natomiast, że przez wiele lat był pastorem i często zwracały się do niego osoby homoseksualne. _ - I nigdy ich nie potępiałem, nie odrzucałem, zawsze ze współczuciem, ze zrozumieniem podchodziłem do nich. A więc chciałbym apelować szczególnie do osób takich jak ja, tzn. do chrześcijan, byśmy w tej sytuacji też okazali taką miłość, jaką Jezus by okazał. Często zadaję sobie pytanie, co zrobiłby Jezus i myślę, że Jezus okazałby szacunek i miłość, nie zmieniając swej nauki _ - powiedział polityk Platformy.

Wyraził też nadzieję, że _ zostanie wypracowane rozwiązanie, które będzie akceptowalne dla wszystkich _.

Pod koniec stycznia Sejm odrzucił trzy projekty ustaw w sprawie związków partnerskich: autorstwa PO i złożone przez Ruch Palikota oraz SLD. Swoje projekty ws. związków partnerskich ponownie złożyły już kluby RP i SLD.

W środę szef klubu PO Rafał Grupiński mówił, że władze klubu PO chcą, by powstał jeden, wspólny projekt Platformy dotyczący związków partnerskich. Do tej pory zostały przedstawione dwie propozycje: projekt ustawy _ o wspólnym pożyciu _ autorstwa, znanego z konserwatywnych poglądów, posła Jacka Żalka, a także bardziej liberalny, odrzucony przed dwoma tygodniami przez Sejm, projekt Artura Dunina, który autor chciałby raz jeszcze złożyć w Sejmie.

Czytaj więcej w Money.pl
Związki partnerskie wrócą. "Byłabym naiwna" Marszałek Sejmu liczy na to, że uda się _ wyeliminować zarzut niezgodności z konstytucją _.
Minister "minął się z prawdą". Chcą dymisji Ruch Palikota rozesłał wniosek o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości do pozostałych klubów parlamentarnych.
PiS jednak chwali propozycje prezydenta Mariusz Błaszczak powiedział, że PiS domaga się nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu w sprawie nadużyć przy budowie dróg
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)